پایان نامه انواع سازمان های غیر دولتی در موسسه تحقیق نامه

پایان نامه انواع سازمان های غیر دولتی در موسسه تحقیق نامه

پایان نامه انواع سازمان های غیر دولتی در موسسه تحقیق نامه

انواع سازمان های غیر دولتی

نقش سازمان های غیر دولتی از همان روز های نخستین تدوین منشور و تاسیس سازمان ملل متحد محسوس است . به گونه ای که برخی از سازمان های غیر دولتی نقش مهمی در کنفرانس سانفرانسیسکو در تدوین منشور ملل متحد داشتند .

09395243209

سازمان های مزبور با مذاکره با دولت ها موجب شدند .که مقرراتی در زمینه حقوق بشر در منشور گنجانده شود.

پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری

و نیز موفق شدند. ارتباط و حضور خود را در ارگانها سازمان ملل رسمیت بخشند. در نتیجه این تلاش ها ماده 71 منشور تصویب شد. که مقرر می دارد :”شورای اقتصادی و اجتماعی ترتیبات مناسبی برای مشورت با سازمان های غیر دولتی در موضوعات مرتبط با آن ها فراهم می نماید “.

09395243209

شورای اقتصادی و اجتماعی مفاد این ماده را به مرحله اجرا گذارد .و طی قطع نامه شماره 1296 مورخ 23 مه 1968 یک سیستم رسمی را برقرار ساخت .که به موجب ان را با سازمان ملل داشته باشند .

سه حالت  گفته شده در پایان نامه عبارتند از :

مقام مشورتی عمومی

مقام مشورتی ویژه

حالت بودن در لیست سازمان ملل که از آن ها به روستر تعبیر می شود .

09395243209

آن دسته از سازمان های غیر دولتی که با اکثر فعالیت های شورای اقتصادی و اجتماعی و ارگان های وابسته به آن مربوط می شوند. و بازندگی اقتصادی و اجتماعی مردم منطقه ای که نماینده آن ها هستند .رابطه نزدیک و اعضای ان ها که قابل ملاحظه اند .نماینده بخش وسیعی از جامعه در کشورهای مختلف هستند. به عنوان سازمان های دارای مقام مشورتی عمومی شناخته می شوند.

پایان نامه انواع سازمان های غیر دولتی در موسسه تحقیق نامه

پایان نامه انواع سازمان های غیر دولتی در موسسه تحقیق نامه

سازمان های  که صلاحیت خاصی فقط در چند زمینه مورد فعالیت شورای اقتصادی اجتماعی  و ارگانهای وابسته به آن دارند .به عنوان سازمان های غیر دولتی با مقام مشورتی ویژه معروف هستند .

پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری

دیگر سازمان های غیر دولتی که مقام مشورتی عمومی یا ویژه را ندارند .ولی شورای اقتصادی و اجتماعی یا دبیر کل سازمان ملل با مشورت با کمیته مربوط به سازمان های غیر دولتی تشخیص می دهند. که در فعالیت های مربوط به شورای اقتصادی و اجتماعی و ارگان های وابسته به آن مشارکت دارند .

09395243209

در فهرست سازمان های غیر دولتی قرار می گیرند .و به همین جهت اصطلاحا به عنوان روستر معروف هستند.این بخش از پایان نامه بسیار مهم است.

طبق اخرین آمار منتشره از سوی سازمان ملل در سال 1997 تعداد 903 سازمان غیر دولتی ثبت شده .در سازمان ملل وجود دارد. که 485 سازمان عنوان مقام مشورتی ویژه 349 سازمان مقام روستر و 69 سازمان مقام مشورتی عمومی دارند .

09395243209

به عنوان مثال انجمن حقوق دانان امریکایی عفو بین الملل در لندن و یا سازمان مراقب حقوق بشر دارای مقام مشورتی ویژه هستند .و شورای بین المللی زنان پاریس و یا شورای بین المللی اموزش بزرگسالان از مقام مشورتی عمومی برخوردارند .

پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری

به عنوان نمونه سازمان حقوق بین المللی برای محیط زیست و توعه و جنبش بین المللی علیه هر نوع تبعیض و نژاد پرستی دارای مقام روستر هستند .

09395243209

تعداد زیادی از این سازمان های غیر دولتی به طور خاص و یا به صورت عام در زمینه حقوق بشر فعالیت دارند. و عملا نقش مهمی در تحول نظام بین المللی حمایت از حقوق بشر و کاراکردن آن ایفا می نمایند .

پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری

دولت هایی که ناقض حقوق بشر هستند. همواره مایلند موازین نهادها و رویه های بین المللی حقوق بشر ضعیف و غیر موثر باشند. در حالی که سازمان های غیر دولتی نقطه نظراتی مغایر این طرز تلقی دارند. و بیشتر در پی پیشرفت حقوق بشر در همه زمینه ها هستند.

برای انجام مقاله علمی پژوهشی و رساله دکتری با شماره 09395243209 تماس حاصل فرمائید

mohamady

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :